AKP’li Payas Belediyesi yerel seçimlere günler kala taşınmazları satışa çıkardı

6 Şubat depremlerinde en büyük yıkımı yaşayan illerden Hatay’ın Payas ilçesinde AKP’li belediye yerel seçimlere sayılı günler kala belediyenin taşınmazlarını 45 milyon 417 bin 750 TL’ye satışa çıkardı. Belediye 19 Şubat’ta da taşınmazları 122 milyon 856 bin 400 TL’ye satmıştı.

45 milyonluk ihale

15 Mart tarihli Resmi Gazete’de yer alan ilana göre, AKP’li Payas Belediyesi yerel seçimlere 16 gün kalmışken belediyenin taşınmazlarını satışa çıkardı. 26 Mart’ta ihalesi yapılacak olan taşınmazın bedeli ise 45 milyon 417 bin 750 TL olarak belirlendi.

19 Şubat’ta da taşınmazlar için ihaleye çıkıldı

Payas Belediyesi, 19 Şubat’ta da 12 parsellik alanı satışa çıkardı. Resmi Gazete’de yer alan ilana göre ihalenin bedeli 122 milyon 856 bin 400 TL olarak belirlendi.

15 milyon TL’lik aracı gündem olmuştu

Sanayii ve ticari faaliyetlerin çok yoğun olduğu ilçeyi 1999 yılından bu yana Bekir Altan yönetiyor. Beş dönemdir belediye başkanlığı makamında oturan Altan, altıncı dönem için de AKP’den aday oldu. Altan, ilk seçimde MHP’den aday olmuş, sonra AKP’ye geçmişti.

Payas Belediyesi, başkan Altan’ın makam aracıyla da bir dönem Türkiye gündemine oturmuştu. 1999 yılına kadar öğretmenlik yapan Altan’ın değeri 15 milyon TL olan Lexus marka makam aracı gündeme gelmişti.

Kapalı teklif usulü ihale nedir?

Kapalı teklif usulü ile yapılan ihalelerde; bedel tahmini yapılmışsa uygun bedel, teklif edilen bedellerden tahmin edilen bedeli geçmemek şartıyla tercihe layık görüleni; bedel tahmini yapılmamışsa uygun bedel, teklif edilen bedellerin tercihe layık görülenidir. Tercih gerekçeleri ihale kararlarda belirtilir.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x